Adwokat Kielce. Profesjonalna i skuteczna pomoc prawna w sprawach karnych, cywilnych i rozwodach. 16 lat praktyki adwokackiej.
W sprawach karnych adwokat pełni kluczową rolę, reprezentując oskarżonego lub pokrzywdzonego.
Adwokat pomaga klientowi zrozumieć skomplikowane procedury prawne, doradza w kwestiach prawnych i reprezentuje go przed sądem oraz broni praw klienta. Także zapewnia, co jest jego jednym z ważnych zadań, aby proces był prowadzony zgodnie z prawem. Adwokat w sprawach karnych pełni kluczową rolę, może być przedstawicielem nie tylko oskarżonego, ale i pokrzywdzonego.
Obrońca, Adwokat analizuje dowody, akta sprawy, przygotowuje strategię obrony, pytania dla świadków. Bierze czynny udział podczas ich przesłuchania, ponadto prezentuje argumenty na rzecz klienta.
Adwokat jest również odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie procesu. Przygotowuje pytania dla świadków, przeprowadza przesłuchania i prezentuje argumenty na rzecz klienta.
Adwokat dąży do dwóch zasadniczych celów: udowodnienia, że oskarżony nie popełnił zarzucanego mu przestępstwa, oraz uzyskania jak najniższego wymiaru kary – w sytuacji, gdy kwestia winy jest bezsporna.
W przypadku reprezentowania pokrzywdzonego, adwokat dąży także do uzyskania dla niego odszkodowania lub zadośćuczynienia. Występuje wówczas w sądzie jako pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych.
W sprawach karnych, rola adwokata jest nieoceniona. Bez odpowiedniego reprezentanta prawnego, osoba oskarżona o przestępstwo może nie znać swoich praw, a to może prowadzić do niesprawiedliwego wyroku. Dlatego ważne jest, aby każda osoba oskarżona o przestępstwo miała dostęp do kompetentnej pomocy prawnej.
Pamiętaj, że adwokat jest twoim sprzymierzeńcem i obrońcą. Bez względu na to, czy jesteś oskarżonym, czy pokrzywdzonym, adwokat jest niezbędny do sprawiedliwego i skutecznego prowadzenia sprawy karnej.
System wykonywania kary pozbawienia wolności w dozorze elektronicznym polega na odbyciu tej kary poza zakładem karnym, w systemie nieizolacyjnym, poprzez kontrolę za pomocą urządzeń technicznych.
Do odbycia kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego należy spełnić przesłanki określone w art. 43la ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. – Kodeks karny wykonawczy. Przede wszystkim orzeczona kara pozbawienia wolności odbywana w tym systemie nie może przekroczyć jednego roku i 6 miesięcy.
Osoba skazana (jej obrońca) ubiegająca się o odbycie kary w tym systemie musi złożyć pisemny wniosek do właściwego sądu penitencjarnego, w którego okręgu aktualnie przebywa.
Warunkiem koniecznym jest załączenie do wniosku zgody wszystkich osób pełnoletnich wspólnie zamieszkujących, w miejscu, gdzie kara ma być wykonywana.
Ważne – W przypadku gdy skazany rozpoczął już odbywanie kary w zakładzie karnym, a także orzeczono wobec niego karę pozbawienia wolności nieprzekraczającą 4 miesięcy – wniosek o odbycie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego należy złożyć do komisji penitencjarnej zakładu karnego w którym skazany odbywa karę (np. w sytuacji gdy skazany odbywa karę w Zakładzie Karnym w Pińczowie lub Areszcie Śledczym w Kielcach, wniosek o dozór elektroniczny należy złożyć do Komisji Penitencjarnej tego zakładu).
Kara pozbawienia wolności odbywana w systemie dozoru elektronicznego wiąże się przede wszystkim, ze ścisłym przestrzeganiem harmonogramu i obowiązków określonych przez sąd.
W systemie dozoru elektronicznego może, także być odbywana także kara zastępcza pozbawienia wolności za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.